SEA | Komitet Przemysłowy
211
page,page-id-211,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Komitet Przemysłowy

Komitet przemysłowy

logo-plonka-ozga

www.plonkaozga.com

 

Kancelaria Płonka Ozga Adwokaci i Radcowie Prawni s.c. oraz jej wspólnicy adwokat Radosław Płonka oraz radca prawny Łukasz Ozga są członkami największej w Polsce organizacji zrzeszającej przedsiębiorców – Business Centre Club. Adwokat Radosław Płonka pełni także funkcję eksperta prawnego Business Centre Club. Kancelaria bierze udział w programie „Polisa Bezpieczeństwa BCC” prowadząc między innymi stałe doradztwo dla firm zrzeszonych w BCC w zakresie uprawnień kontrolowanych przedsiębiorców, jak również doradzając w zakresie postępowania cywilnego, postępowania karnego, postępowania przed organami administracji publicznej i sądami administracyjnymi, prawa spółek handlowych, prawa pracy.

www.airbusgroup.com

 

Airbus Group is a global pioneer in aeronautics, space and defence-related services, creating cutting-edge technology.

The Airbus Group operates in more than 170 locations worldwide. Most of the Company’s order book and growing industrial footprint now lies beyond its European borders. Such examples can be seen in aircraft final assembly lines in Tianjin, China, and Mobile, Alabama (US). We also produce helicopters in Brazil, maintain research centres in Singapore, India, the US, China and Russia, and we run Maintenance, Repair and Overhaul (MRO) hubs on five continents.

logo_Airbus
logo_Bumar_L

www.bumar.gliwice.pl

 

Zakłady Mechaniczne „BUMAR-ŁABĘDY” S.A. są producentem ciężkich pojazdów gąsienicowych o przeznaczeniu wojskowym i cywilnym. Wchodzą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Ponad 60-letnie doświadczenie produkcyjne i technologiczne, innowacyjność oraz systematycznie doskonalona polityka zachowania jakości tworzą potencjał firmy, która jest dzisiaj w pełni zdolna sprostać rosnącym wymaganiom konkurencyjnego rynku oraz oferować użytkownikom produkty o najwyższym stopniu zaawansowania.

www.pcosa.com.pl

 

PCO S.A. jest spółką należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także centrum badawczo-produkcyjnym, w którym wszystkie powstające i sprzedawane wyroby są efektem prac własnego zaplecza badawczo-rozwojowego.

Podstawową działalnością PCO S.A. jest produkcja i sprzedaż wyrobów optoelektronicznych, przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, telewizyjnej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska.

logo_pco
logo_Drab_Pol

www.drabpol.pl

 

Od początku swojej działalności działa pod egidą bezpieczeństwa dla transportu (m.in tachografy cyfrowe). Dla osiągnięcia wymaganych celów, do których należy przede wszystkim dostarczanie klientom produktów, które w jak najszybszym czasie przynoszą wymierne korzyści w postaci oszczędności, stworzyliśmy zespół ponad 70 ludzi. Dla koordynacji jak również i ułatwienia ich pracy wprowadzone zostały u nas procedury: PN – EN ISO 9001:2009 oraz AQAP 2110:2006.

Działając jako firma handlowo-marketingowa jesteśmy generalnym importerem oraz dealerem na terytorium Polski wielu światowych koncernów, m.in. Continental VDO, Konvekta, Honeywell czy Garmin.

Produkty i usługi świadczone przez firmę Drabpol zostały docenione wieloma medalami i wyróżnieniami. Obecnie posiadamy pięć oddziałów w całej Polsce – centralę w Mykanowie k/Częstochowy, salon prezentacyjno-wstawienniczy w Warszawie, oddziały na Lotnisku w Modlinie, Babicach oraz w Gdyni i Lublinie. Ponadto dysponujemy siecią ponad 140 serwisów partnerskich.

Działając jednocześnie w trzech obszarach – morskim, lotniczym i lądowym stworzyliśmy podział w naszej firmie na Działy Lądowy, Morski i Lotniczy.

www.maw.pl

 

MAW Telecom to polska grupa kapitałowa. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do sektora bezpieczeństwa państwa oraz sektora użyteczności publicznej. Wiodącą spółką grupy jest MAW Telecom International S.A.

MAW Telecom tworzą profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem w obszarze teleinformatyki i radiokomunikacji. Są to eksperci rynku wojskowego, inżynierowie i byli oficerowie, których umiejętności oraz wiedzę weryfikują realizowane przez nas projekty związane z obronnością kraju. Wiarygodność i pozycja firmy na rynku, zaowocowała nawiązaniem biznesowej współpracy z najlepszymi krajowymi i zagranicznymi partnerami. MAW Telecom znajduje się w czołówce polskich firm z sektora lotniczo-zbrojeniowego.

logo_MawTelecom
logo_mesko

www.mesko.com.pl

 

Głównym zadaniem MESKO S.A. jest dostarczanie dla Sił Zbrojnych RP oraz innych podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa coraz to nowocześniejszej i wysokiej jakości amunicji i rakiet, poprzez wprowadzanie najnowocześniejszych technologii.

W firmie funkcjonuje Zintegrowany System Zarzadzania, zgodny z wymaganiami norm ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, PN-N 18001:2004 publikacją AQAP 2110:2009 oraz wymaganiami ustawy z dnia 29 listopada 2000r. określającej sposób i tryb nadzoru przy obrocie z zagranicą „wyrobami strategicznymi”.

www.wb.com.pl

 

WB Electronics S.A., kontynuator zmiany technologicznej w polskiej armii i przemyśle obronnym. Działając w obszarze specjalistycznej elektroniki i informatyki wojskowej wprowadził Siły Zbrojne RP w XXI w. wyznaczając obowiązujące standardy w kluczowych obszarach dla narodowego bezpieczeństwa. Lider największej prywatnej grupy przemysłu obronnego w Polsce – WB Group. Eksporter technologii i koncepcji do kilkudziesięciu państw na całym świecie, w tym Stanów Zjednoczonych Ameryki. W swojej działalności kieruje się innowacyjnością i tworzeniem przełomowych rozwiązań technologicznych. Przyjęta filozofia biznesowa wyraża się w ofercie produktowej obejmującej rozwiązania unikatowe w skali świata, implementowane na najbardziej wymagających rynkach.

logo_wb_electronics
logo_Rosomak

www.wzms.pl

 

Wojskowe Zakłady Mechaniczne w Siemianowicach Śląskich powstały w 1952 roku i posiadają wieloletnie tradycje w remoncie, modernizacji i produkcji wyrobów specjalnych dla wojska.

Historia Zakładów zaczyna się w 1855 roku kiedy to fabryka założona przez WILHELMA FITZNERA jako mały warsztat kuźniczo-ślusarski rozpoczyna produkcję sprzętu transportowego . Syn jego, również WILHELM FITZNER pełniący funkcję Królewskiego Radcy Handlowego „Königlicher Kommerzienrat” rozpoczął modernizację warsztatów. Otwarcie zakładu nastąpiło już w I870r jako Kuźnia Kotłów „Kesselschmiede”

Pierwotnie Fabryka działała jako kuźnia wyrabiająca wszelkiego rodzaju kotły, przechodząc dalej do produkcji mostów i innych konstrukcji budowlano-stalowych.Jako pierwsza w Europie rozpoczęła produkcję wyrobów spawanych z blach stalowych wprowadzając metodę spawania wodno-gazowego „Wassergasschweissen”.

Członkowie władz SEA

 • Marek Goliszewski –       Prezes Zarządu
 • Janusz Onyszkiewicz –   Przewodniczący Rady Wykonawczej
 • Jerzy M. Nowak –            Wiceprzewodniczący Rady Wykonawczej

Eksperci SEA

 • Józef Jędruch
 • Marian Moraczewski
 • Bogusław Smólski
 • Leon Komornicki
 • Janusz Steinhoff
 • Longin Pastusiak
 • Andrzej Kokoszka
 • Dr Krzysztof Liedel
 • Mieczysław Bieniek
 • Marek Borowski
 • Bartłomiej E. Nowak