SEA | Komitet Przemysłowy
211
page-template-default,page,page-id-211,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Komitet Przemysłowy

Komitet Przemysłowy

W dniu 21 marca gościem Komitetu Przemysłowego SEA  był profesor generał Mohammed A. Khorsheed, szef Global Oil Center. W czasie konsultacji  rozmawiał z firmami będącymi członkami Komitetu Przemysłowego SEA o możliwościach rozwoju polskich firm w Kuwejcie i kuwejckich w Polsce.

 

 

Głównym celem spotkania Komitetu Przemysłowego było zapoznanie polskiego biznesu cywilnego oraz militarnego z prawem dotyczącym biznesu oraz możliwościami współpracy na Bliskim Wschodzie ze szczególnym uwzględnieniem Kuwejtu.

 

 

Prof. gen. Mohammed A. Khorsheed jest prezesem Global Oil Center – firmy działającej się m.in. w branży nieruchomości, budowlanej oraz naftowej, w sprawach biznesu doradza emirowi Kuwejtu, a w sprawach militarnych wicepremierowi-ministrowi obrony.

 

 

www.hertzsystems.com

 

Polska firma z blisko 30-letnim doświadczeniem, działająca w obszarach systemów bezpieczeństwa, wojskowych systemów teleinformatycznych, systemów nawigacji satelitarnej GPS i systemów kosmicznych. Mając na celu najwyższe standardy świadczonych usług, Hertz Systems kładzie nacisk na uzyskanie prestiżowych certyfikatów i uprawnień, posiadając m. in.:

· AQUAP-2110 (Allied Quality Assurance Publication),

· AQAP-2210

· PN-EN ISO-9001 utrzymany nieprzerwanie od 2005 roku.

· Zatrudnia ok. 200 specjalistów, a od 1998 roku prowadzi wewnętrzny dział rozwoju z zespołem wykwalifikowanych inżynierów o dużym doświadczeniu w pracy z agencjami rządowymi, podmiotami gospodarczymi i partnerami z całego świata. Hertz Systems jest polskim producentem odbiorników GPS z modułem kryptograficznym SAASM, przeznaczonym na platformy bojowe i wyposażenie żołnierza. Od 2006 roku wyposaża polskie Siły Zbrojne.

· Firma bierze udział w międzynarodowych projektach kosmicznych i uczestniczy w programach EDA (Europejska Agencja Obrony), ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) i NATO. Wchodzi m. in. w skład konsorcjum budującego pierwszego polskiego satelitę komercyjnego SAT-AIS-PL, którego wysłanie na orbitę okołoziemską przewiduje się na 2020 rok. Dyrektor Generalny Hertz Systems Zygmunt Rafał Trzaskowski jest wiceprzewodniczącym Rady Polskiej Agencji Kosmicznej.

· Firma jest nagradzana zarówno przez rynek security i army, tytułem Lidera Biznesu i Lidera Bezpieczeństwa Państwa oraz space, otrzymując nagrodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w kategorii „Technologia kosmiczna”.

www.plonkaozga.com

 

Kancelaria Płonka Ozga Adwokaci i Radcowie Prawni s.c. świadczą pomoc merytoryczną na rzecz SEA. Ponadto kancelaria oraz jej wspólnicy adwokat Radosław Płonka oraz radca prawny Łukasz Ozga są członkami największej w Polsce organizacji zrzeszającej przedsiębiorców – Business Centre Club. Adwokat Radosław Płonka pełni także funkcję eksperta prawnego Business Centre Club. Kancelaria bierze udział w programie „Polisa Bezpieczeństwa BCC” prowadząc między innymi stałe doradztwo dla firm zrzeszonych w BCC w zakresie uprawnień kontrolowanych przedsiębiorców, jak również doradzając w zakresie postępowania cywilnego, postępowania karnego, postępowania przed organami administracji publicznej i sądami administracyjnymi, prawa spółek handlowych, prawa pracy.

www.pcosa.com.pl

 

PCO S.A. jest spółką należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także centrum badawczo-produkcyjnym, w którym wszystkie powstające i sprzedawane wyroby są efektem prac własnego zaplecza badawczo-rozwojowego.

Podstawową działalnością PCO S.A. jest produkcja i sprzedaż wyrobów optoelektronicznych, przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, telewizyjnej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska.

www.protektorsa.pl

 

PROTEKTOR SA to spółka z polskim kapitałem, która obecnie jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Produkty spółki docierają do ponad 3000 klientów na ponad 30 rynkach w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Ich wysoka jakość została potwierdzona licznymi certyfikatami (AQAP, ISO, WE, TUV, SD) i patentami. Obecnie w skład Grupy Kapitałowej PROTEKTOR wchodzą spółki: PROTEKTOR S.A. z siedzibą w Lublinie, Abeba Specialschuh-Ausstatter GmbH z siedzibą w St. Ingbert (Niemcy) oraz Inform Brill GmbH z siedzibą w St. Ingbert (Niemcy). PROTEKTOR SA prowadzi działalność za pośrednictwem trzech zakładów produkujących obuwie: 1 w Polsce oraz 2 w Mołdawii, zatrudniających ogółem prawie 600 osób. Posiadamy własne biura projektowe (w Polsce i Niemczech), w których możemy zaprojektować, każdy, nawet najbardziej zaawansowany model obuwia spełniający indywidualne życzenia i upodobania klienta. Dzięki nowym technologiom, wieloletniemu doświadczeniu w produkcji obuwia oraz własnym laboratoriom (Polska i Niemcy) sprawdzającym jakość wykonania, użyte materiały, parametry użytkowe bierzemy pełną odpowiedzialność za produkt.

www.wb.com.pl

 

WB Electronics S.A., kontynuator zmiany technologicznej w polskiej armii i przemyśle obronnym. Działając w obszarze specjalistycznej elektroniki i informatyki wojskowej wprowadził Siły Zbrojne RP w XXI w. wyznaczając obowiązujące standardy w kluczowych obszarach dla narodowego bezpieczeństwa. Lider największej prywatnej grupy przemysłu obronnego w Polsce – WB Group. Eksporter technologii i koncepcji do kilkudziesięciu państw na całym świecie, w tym Stanów Zjednoczonych Ameryki. W swojej działalności kieruje się innowacyjnością i tworzeniem przełomowych rozwiązań technologicznych. Przyjęta filozofia biznesowa wyraża się w ofercie produktowej obejmującej rozwiązania unikatowe w skali świata, implementowane na najbardziej wymagających rynkach.

Członkowie władz SEA

 • Marek Goliszewski –       Prezes Zarządu
 • Janusz Onyszkiewicz –   Przewodniczący Rady Wykonawczej
 • Jerzy M. Nowak –            Wiceprzewodniczący Rady Wykonawczej

Eksperci SEA

 • Mieczysław Bieniek
 • Marek Borowski
 • Wojciech Gilewski
 • Andrzej Karkoszka
 • Angelika Jarosławska
 • Józef Jędruch
 • Krzysztof Liedel
 • Adam Maruszczak
 • Marian Moraczewski
 • Bartłomiej E. Nowak
 • Longin Pastusiak
 • Bogusław Smólski
 • Janusz Steinhoff

Przewodniczący Komitetu Przemysłowego SEA

 • gen. Leon Komornicki