SEA | Komitet Przemysłowy
211
page-template-default,page,page-id-211,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Komitet Przemysłowy

Komitet Przemysłowy

Od 2010 roku w ramach Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego działa Komitet Przemysłowy (KP). Zajmujemy się przemysłem zbrojeniowym, ponieważ wychodzimy z założenia, że jest on częścią systemu bezpieczeństwa państwa. Wiele dyskusji, wiele opinii i rekomendacji w ostatnich latach dotyczy właśnie tego, jak kolejne rządy traktują naszą rodzimą zbrojeniówkę. Krytykujemy brak konkretnych działań lub przyglądamy się tym decyzjom, które są podejmowane. KP SEA skupia osoby zainteresowane przemysłem zbrojeniowym, jego aktualnym stanem i perspektywami rozwoju, a także relacjami z Ministerstwem Obrony Narodowej i innymi agendami rządowymi. Komitet zorganizował we współpracy z MON i Polskim Lobby Przemysłowym kilka konferencji międzynarodowych poświęconych perspektywom współpracy przemysłów zbrojeniowych Polski i Czech oraz Polski i Ukrainy. Efektem konferencji krajowych poświęconych polskiemu przemysłowi, w których często brali udział najwyżsi rangą przedstawiciele rządu, były publikowane analizy rządowych planów wzmocnienia i konsolidacji polskiego przemysłu zbrojeniowego, wieloletniego planu modernizacji Polskich Sił Zbrojnych czy potrzebnych zmian w przepisach regulujących kontakty przemysłu z wojskiem.

 

W skład Komitetu Przemysłowego SEA wchodzą: Przewodniczący, Członkowie Wspierający, członkowie władz SEA i eksperci.

 

Lista członków wspierających (firm):

 

 1. Prezes Zarządu, Krzysztof Kluza, PCO SA,
 2. Prezes Zarządu Piotr Wojciechowski, WB Electronics SA
 3. Prezes Zarządu, Andrzej Filip Wojciechowski, Protektor S.A.
 4. Prezes Zarządu, Zbigniew Trzaskowski, Hertz Systems

 

Eksperci KP SEA:

Gen. Leon Komornicki – Przewodniczący Komitetu Przemysłowego SEA

 1. Tomasz Siemiątkowski – Obszar Prawny
 2. Bogusław Smólski: Nauka i Instytuty Naukowo-Badawcze, koordynator zespołu
 3. Adam Maruszczak: Sprawy Wewnętrzne i Administracja
 4. Wojciech Gilewski: Marynarka Wojenna
 5. Jerzy Marek Nowakowski, Potencjał Eksportowy Polskich Firm
 6. Angelika Jarosławska: Obszar Cywilny

 

 

W dniu 21 marca 2018 roku gościem Komitetu Przemysłowego SEA  był profesor generał Mohammed A. Khorsheed, szef Global Oil Center. W czasie konsultacji  rozmawiał z firmami będącymi członkami Komitetu Przemysłowego SEA o możliwościach rozwoju polskich firm w Kuwejcie i kuwejckich w Polsce.

 

 

Głównym celem spotkania Komitetu Przemysłowego było zapoznanie polskiego biznesu cywilnego oraz militarnego z prawem dotyczącym biznesu oraz możliwościami współpracy na Bliskim Wschodzie ze szczególnym uwzględnieniem Kuwejtu.

 

 

Prof. gen. Mohammed A. Khorsheed jest prezesem Global Oil Center – firmy działającej się m.in. w branży nieruchomości, budowlanej oraz naftowej, w sprawach biznesu doradza emirowi Kuwejtu, a w sprawach militarnych wicepremierowi-ministrowi obrony.

 

 

www.hertzsystems.com

 

Polska firma z blisko 30-letnim doświadczeniem, działająca w obszarach systemów bezpieczeństwa, wojskowych systemów teleinformatycznych, systemów nawigacji satelitarnej GPS i systemów kosmicznych. Mając na celu najwyższe standardy świadczonych usług, Hertz Systems kładzie nacisk na uzyskanie prestiżowych certyfikatów i uprawnień, posiadając m. in.:

· AQUAP-2110 (Allied Quality Assurance Publication),

· AQAP-2210

· PN-EN ISO-9001 utrzymany nieprzerwanie od 2005 roku.

· Zatrudnia ok. 200 specjalistów, a od 1998 roku prowadzi wewnętrzny dział rozwoju z zespołem wykwalifikowanych inżynierów o dużym doświadczeniu w pracy z agencjami rządowymi, podmiotami gospodarczymi i partnerami z całego świata. Hertz Systems jest polskim producentem odbiorników GPS z modułem kryptograficznym SAASM, przeznaczonym na platformy bojowe i wyposażenie żołnierza. Od 2006 roku wyposaża polskie Siły Zbrojne.

· Firma bierze udział w międzynarodowych projektach kosmicznych i uczestniczy w programach EDA (Europejska Agencja Obrony), ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) i NATO. Wchodzi m. in. w skład konsorcjum budującego pierwszego polskiego satelitę komercyjnego SAT-AIS-PL, którego wysłanie na orbitę okołoziemską przewiduje się na 2020 rok. Dyrektor Generalny Hertz Systems Zygmunt Rafał Trzaskowski jest wiceprzewodniczącym Rady Polskiej Agencji Kosmicznej.

· Firma jest nagradzana zarówno przez rynek security i army, tytułem Lidera Biznesu i Lidera Bezpieczeństwa Państwa oraz space, otrzymując nagrodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w kategorii „Technologia kosmiczna”.

www.plonkaozga.com

 

Kancelaria Płonka Ozga Adwokaci i Radcowie Prawni s.c. świadczą pomoc merytoryczną na rzecz SEA. Ponadto kancelaria oraz jej wspólnicy adwokat Radosław Płonka oraz radca prawny Łukasz Ozga są członkami największej w Polsce organizacji zrzeszającej przedsiębiorców – Business Centre Club. Adwokat Radosław Płonka pełni także funkcję eksperta prawnego Business Centre Club. Kancelaria bierze udział w programie „Polisa Bezpieczeństwa BCC” prowadząc między innymi stałe doradztwo dla firm zrzeszonych w BCC w zakresie uprawnień kontrolowanych przedsiębiorców, jak również doradzając w zakresie postępowania cywilnego, postępowania karnego, postępowania przed organami administracji publicznej i sądami administracyjnymi, prawa spółek handlowych, prawa pracy.

www.pcosa.com.pl

 

PCO S.A. jest spółką należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także centrum badawczo-produkcyjnym, w którym wszystkie powstające i sprzedawane wyroby są efektem prac własnego zaplecza badawczo-rozwojowego.

Podstawową działalnością PCO S.A. jest produkcja i sprzedaż wyrobów optoelektronicznych, przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, telewizyjnej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska.

www.protektorsa.pl

 

PROTEKTOR SA to spółka z polskim kapitałem, która obecnie jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Produkty spółki docierają do ponad 3000 klientów na ponad 30 rynkach w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Ich wysoka jakość została potwierdzona licznymi certyfikatami (AQAP, ISO, WE, TUV, SD) i patentami. Obecnie w skład Grupy Kapitałowej PROTEKTOR wchodzą spółki: PROTEKTOR S.A. z siedzibą w Lublinie, Abeba Specialschuh-Ausstatter GmbH z siedzibą w St. Ingbert (Niemcy) oraz Inform Brill GmbH z siedzibą w St. Ingbert (Niemcy). PROTEKTOR SA prowadzi działalność za pośrednictwem trzech zakładów produkujących obuwie: 1 w Polsce oraz 2 w Mołdawii, zatrudniających ogółem prawie 600 osób. Posiadamy własne biura projektowe (w Polsce i Niemczech), w których możemy zaprojektować, każdy, nawet najbardziej zaawansowany model obuwia spełniający indywidualne życzenia i upodobania klienta. Dzięki nowym technologiom, wieloletniemu doświadczeniu w produkcji obuwia oraz własnym laboratoriom (Polska i Niemcy) sprawdzającym jakość wykonania, użyte materiały, parametry użytkowe bierzemy pełną odpowiedzialność za produkt.

www.wb.com.pl

 

WB Electronics S.A., kontynuator zmiany technologicznej w polskiej armii i przemyśle obronnym. Działając w obszarze specjalistycznej elektroniki i informatyki wojskowej wprowadził Siły Zbrojne RP w XXI w. wyznaczając obowiązujące standardy w kluczowych obszarach dla narodowego bezpieczeństwa. Lider największej prywatnej grupy przemysłu obronnego w Polsce – WB Group. Eksporter technologii i koncepcji do kilkudziesięciu państw na całym świecie, w tym Stanów Zjednoczonych Ameryki. W swojej działalności kieruje się innowacyjnością i tworzeniem przełomowych rozwiązań technologicznych. Przyjęta filozofia biznesowa wyraża się w ofercie produktowej obejmującej rozwiązania unikatowe w skali świata, implementowane na najbardziej wymagających rynkach.

Członkowie władz SEA

 • Marek Goliszewski –       Prezes Zarządu
 • Janusz Onyszkiewicz –   Przewodniczący Rady Wykonawczej
 • Jerzy M. Nowak –            Wiceprzewodniczący Rady Wykonawczej

Eksperci SEA

 • Mieczysław Bieniek
 • Marek Borowski
 • Wojciech Gilewski
 • Andrzej Karkoszka
 • Angelika Jarosławska
 • Józef Jędruch
 • Krzysztof Liedel
 • Adam Maruszczak
 • Marian Moraczewski
 • Bartłomiej E. Nowak
 • Longin Pastusiak
 • Bogusław Smólski
 • Janusz Steinhoff

Przewodniczący Komitetu Przemysłowego SEA

 • gen. Leon Komornicki

SEA