SEA | Zarząd SEA
203
page-template-default,page,page-id-203,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Zarząd SEA

Zarząd SEA

Prezes Zarządu 

Jerzy Marek Nowakowski – Prezes Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego od października 2020 roku. Wykładowca Studium Europy Wschodniej, b. ambasador RP w Armenii i na Łotwie. Ekspert Warsaw Enterprise Institute., b. doradca ds. międzynarodowych premiera Jerzego Buzka.


Członek Zarządu

prof. Adam Jelonek – absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1986 działacz podziemnej Federacji Młodzieży Walczącej. Uzyskał doktorat w zakresie nauk humanistycznych w Instytucie Socjologii UW, 1997. Habilitacja na Wydziale Filozofii i Socjologii UW, 2005. Profesor nauk humanistycznych, od 2012. Pracownik Instytutu Socjologii UW, 1993-2006 i Instytutu Studiów Politycznych PAN, 1999-2005. Członek-założyciel kwartalnika „Krytyka Polityczna”. Od 2007 kierownik Katedry Bliskiego i Dalekiego Wschodu na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, która za czasów jego kierownictwa została przekształcona w Instytut. W latach 2007-09 przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Studiów Regionalnych UJ. Członek Rady Programowej Instytutu Konfucjusza w Krakowie. W latach 2010-14 ambasador nadzwyczajny i pełnomocny RP w Malezji, Brunei i na Filipinach. Członek Konferencji Ambasadorów RP.


Członek Zarządu

Marek Prawda (ur. 1 października 1956 w Kielcach) – polski socjolog i dyplomata, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Szwecji i Niemczech, stały przedstawiciel RP przy Unii Europejskiej, urzędnik Komisji Europejskiej.


Stanisław Onyszkiewicz – członek Zarządu, Skarbnik.


Norbert Augustynowicz – członek Zarządu, Przewodniczący Sekcji Akademickiej Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego.


Agnieszka Homańska – członek Zarządu

SEA