SEA | Zarząd SEA
203
page-template-default,page,page-id-203,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Zarząd SEA

Zarząd SEA

Marek Goliszewski
Marek Goliszewski
Prezes Zarządu SEA

Prezes SEA od czerwca 2010 r. Założyciel (1991 r.) i prezes Business Centre Club – organizacji zrzeszającej ponad 2500 członków. Absolwent SGH d. SGPiS (handel) i UW (dziennikarstwo). Założyciel miesięcznika „Konfrontacje”. Prezes Polskiej Fundacji Klubu Rzymskiego, członek: Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy, Narodowej Rady Integracji Europejskiej, Rady Konsultacyjnej ds. Zagranicznej Polityki Ekonomicznej przy Ministrze Spraw Zagranicznych, Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Wiceprzewodniczący Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Orderem Prymasowskim, Nagrodą Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, Nagrodą Księcia Yorku i tytułem „Czyniący Dobro”. Autor książki „Stąd do Przyszłości” i publikacji m.in. w Tyg. Powszechnym, Rzeczpospolitej, Newsweeku i Gazecie Wyborczej.

Serwisy internetowe:    www.goliszewski.pl    www.bcc.org.pl

Marek Matraszek
Marek Matraszek
Wiceprezes Zarządu SEA

Urodził się w Wielkiej Brytanii w 1962 roku. Studiował w Magdalen College w Oksfordzie, gdzie ukończył studia z filozofii, nauk politycznych i ekonomii w 1984 roku. Po roku wykładów w Polsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim powrócił do Oksfordu, aby uzyskać tytuł magistra na kierunku studiów rosyjskich i środkowoeuropejskich w 1987 roku. Następnie kontynuował studia w Oxfordzie, przygotowując pracę doktorską.

Przyjechał do Polski w 1990 r. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu programów komunikacji strategicznych i kampanii lobbingowych dla amerykańskich, brytyjskich i europejskich koncernów w Polsce, doradzając również w zakresie ich strategii politycznych w skali regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz Unii Europejskiej. Ma szczególne doświadczenie w dziedzinie obronności, lotnictwa i energetyki, obecnie doradzając m.in. firmie Lockheed Martin w Polsce. Jest również autorem wielu publikacji dotyczących Polski oraz spraw międzynarodowych w takich czasopismach jak Poland Monthly, Warsaw Business Journal, The Spectator i Wall Street Journal Europe. Opublikował również opracowanie na temat polskiej sceny politycznej, pt. The Politics of Restoration. Jest częstym komentatorem polskiej polityki dla BBC, CNN, CNBC i telewizji Al-Jazeera. Jest obywatelem Wielkiej Brytanii, mówi biegle po polsku.

Antoni Wierzejski
Antoni Wierzejski
Dyrektor Biura Zarządu SEA, członek Zarządu

Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Spędził rok na stypendium naukowym w Instytucie Nauk Politycznych w Bordeaux. W latach 2013-2014 dziennikarz w Euractiv.pl, portalu specjalizującym się w problematyce unijnej. Interesuje się polską polityką zagraniczną oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Od 2014 roku współpracuje z Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Członkowie

  • Stanisław Onyszkiewicz – członek Zarządu
  • Krzysztof Pająk – członek Zarządu
  • Krzysztof Pawłowski, wiceprezes Zarządu, Skarbnik
  • Kryspin Radzio – członek Zarządu

SEA