SEA | Zarząd SEA
203
page-template-default,page,page-id-203,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Zarząd SEA

Zarząd SEA

Marek Goliszewski
Marek Goliszewski
Prezes Zarządu SEA

Prezes SEA od czerwca 2010 r. Założyciel (1991 r.) i prezes Business Centre Club – organizacji zrzeszającej ponad 2500 członków. Absolwent SGH d. SGPiS (handel) i UW (dziennikarstwo). Założyciel miesięcznika „Konfrontacje”. Prezes Polskiej Fundacji Klubu Rzymskiego, członek: Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy, Narodowej Rady Integracji Europejskiej, Rady Konsultacyjnej ds. Zagranicznej Polityki Ekonomicznej przy Ministrze Spraw Zagranicznych, Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Wiceprzewodniczący Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Orderem Prymasowskim, Nagrodą Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, Nagrodą Księcia Yorku i tytułem „Czyniący Dobro”. Autor książki „Stąd do Przyszłości” i publikacji m.in. w Tyg. Powszechnym, Rzeczpospolitej, Newsweeku i Gazecie Wyborczej.

Serwisy internetowe:    www.goliszewski.pl    www.bcc.org.pl

Marek Matraszek
Marek Matraszek
Wiceprezes Zarządu SEA

Urodził się w Wielkiej Brytanii w 1962 roku. Studiował w Magdalen College w Oksfordzie, gdzie ukończył studia z filozofii, nauk politycznych i ekonomii w 1984 roku. Po roku wykładów w Polsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim powrócił do Oksfordu, aby uzyskać tytuł magistra na kierunku studiów rosyjskich i środkowoeuropejskich w 1987 roku. Następnie kontynuował studia w Oxfordzie, przygotowując pracę doktorską.

Przyjechał do Polski w 1990 r. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu programów komunikacji strategicznych i kampanii lobbingowych dla amerykańskich, brytyjskich i europejskich koncernów w Polsce, doradzając również w zakresie ich strategii politycznych w skali regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz Unii Europejskiej. Ma szczególne doświadczenie w dziedzinie obronności, lotnictwa i energetyki, obecnie doradzając m.in. firmie Lockheed Martin w Polsce. Jest również autorem wielu publikacji dotyczących Polski oraz spraw międzynarodowych w takich czasopismach jak Poland Monthly, Warsaw Business Journal, The Spectator i Wall Street Journal Europe. Opublikował również opracowanie na temat polskiej sceny politycznej, pt. The Politics of Restoration. Jest częstym komentatorem polskiej polityki dla BBC, CNN, CNBC i telewizji Al-Jazeera. Jest obywatelem Wielkiej Brytanii, mówi biegle po polsku.

Antoni Wierzejski
Antoni Wierzejski
członek Zarządu

Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Spędził rok na stypendium naukowym w Instytucie Nauk Politycznych w Bordeaux. W latach 2013-2014 dziennikarz w Euractiv.pl, portalu specjalizującym się w problematyce unijnej. Interesuje się polską polityką zagraniczną oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Od 2014 roku współpracuje z Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Członkowie

  • Jerzy Marek Nowakowski – wiceprezes Zarządu, członek Zarządu
  • Stanisław Onyszkiewicz – członek Zarządu
  • Krzysztof Pająk – członek Zarządu
  • Krzysztof Pawłowski, wiceprezes Zarządu, Skarbnik
  • Kryspin Radzio – członek Zarządu

SEA