SEA | Broń jądrowa w Polsce?
1698
post-template-default,single,single-post,postid-1698,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Broń jądrowa w Polsce?

Broń jądrowa w Polsce?

Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie zaprasza na debatę z cyklu „Konfrontacje” pt.: Broń jądrowa w Polsce? Swój punkt widzenia przedstawią: generał Mieczysław Cieniuch, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i dwukrotny minister obrony narodowej Janusz Onyszkiewicz.

 

 STOWARZYSZENIE EURO-ATLANTYCKIE

zaprasza 28 stycznia (piątek) o godz. 14.00 do BCC (Pałac Lubomirskich)

przy pl. Żelaznej Bramy 10 w Warszawie na debatę z cyklu „Konfrontacje” pt.
 

Broń jądrowa w Polsce?

 

 

Swój punkt widzenia przedstawią: generał Mieczysław Cieniuch, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i dwukrotny minister obrony narodowej Janusz Onyszkiewicz.
 
 
Przed rokiem 1989 utrzymywanie w europejskich krajach NATO amerykańskiej broni jądrowej było strategiczna koniecznością, wynikającą z przekonania, że ewentualny atak wojsk Paktu Warszawskiego będzie początkiem nuklearnej wojny totalnej, w której strona sowiecka natychmiast użyje nie tylko swego strategicznego (o zasięgu międzykontynentalnym) nuklearnego potencjału jądrowego, ale także skorzysta z wielu tysięcy nuklearnych głowic taktycznych. Dziś sytuacja strategiczna w Europie jest odmienna. Wybitni politycy europejscy twierdzą, że należałoby amerykańska broń atomową wycofać z Europy.
 
W związku z tym pojawiają się pytania: Czy w razie ewentualnego konfliktu byłoby dopuszczalnym użycie w Europie taktycznej broni jądrowej? Jeśli tak, to gdzie ja składować? W Polsce?
 
W trakcie spotkania nastąpi wręczenie Medalu Euroatlantyckiego ministrowi Adamowi Rotfeldowi.
 
Podczas konferencji będzie prezentowany Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak, sprzęt używany obecnie przez polskich żołnierzy w Afganistanie, produkowany w Wojskowych Zakładach Mechanicznych w Siemianowicach Śląskich.
 
Liczba miejsc ograniczona, o miejscach decyduje kolejność zgłoszeń mailowych : zarzad@sea.org.pl
 

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA