SEA | Debata „Co dalej z Rosją?”
3604
post-template-default,single,single-post,postid-3604,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Debata „Co dalej z Rosją?”

Debata „Co dalej z Rosją?”

Napaść Rosji na Ukrainę sprawiła, że w dramatyczny sposób umocniło się przekonanie, że Rosja stanowi ogromne zagrożenie nie tylko dla porządku i stabilności na europejskim kontynencie, ale jest wręcz egzystencjalnym zagrożeniem dla jej bliższych i dalszych sąsiadów. Bez względu na to, jak wojna na Ukrainie będzie się toczyć i jakie może być jej zakończenie, Rosja z mapy Europy nie zniknie. Pytanie, jakie się więc pojawia, to pytanie czym Rosja może w przyszłości być – czy jesteśmy skazani na sąsiedztwo z Rosja stwarzającą stałe zagrożenie, czy też są jakieś szanse na to, że odejdzie ona od swej imperialnej tradycji i stanie się krajem, jeśli nie przyjaznym to krajem przynajmniej przewidywalnym i gotowym na zachowywanie pewnych norm działania w stosunkach międzynarodowych.

Odpowiedzi na postawione wyżej pytania szukali prelegenci debaty „Co dalej z Rosją?” organizowaną przez Stowarzyszenie EuroAtlantyckie. Spotkanie odbyło się 30.11.2023 r. o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej na I piętrze Biblioteki Publicznej w Warszawie ul. Koszykowa 26/28.

W debacie wzięli udział:

  • prof. Hieronim Grala (Uniwersytet Warszawski)
  • Witold Jurasz – dyplomata, publicysta
  • Dyskusję poprowadził Janusz Onyszkiewicz, b. Minister Obrony, Przewodniczący Rady Wykonawczej Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego wraz z Prezesem SEA – Jerzym Markiem Nowakowskim.

Link do zapisu wideo debaty: https://youtu.be/Gk45gw7ECHY

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA