SEA | Debata ekspercka z udziałem Milesa A. Pompera – James Martin Centre for Nonoproliferation Studies w siedzibie SEA
1872
post-template-default,single,single-post,postid-1872,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Debata ekspercka z udziałem Milesa A. Pompera – James Martin Centre for Nonoproliferation Studies w siedzibie SEA

Debata ekspercka z udziałem Milesa A. Pompera – James Martin Centre for Nonoproliferation Studies w siedzibie SEA

W dniu 22 czerwca odbyła się w siedzibie SEA konferencja współorganizowana przez fundację Heinricha Bolla, poświęcona polskiej perspektywie gwarancji bezpieczeństwa NATO i USA dla krajów Europy Środkowo- Wschodniej. Miała ona charakter zamknięty, a więc za imiennymi zaproszeniami i była prowadzona według t.zw. Reguł Chatham House. Zgodnie z nimi, o ile treść wypowiedzi może być podana do publicznej wiadomości, to jednak bez podawania kto jest ich autorem.

Konferencji przewodniczyli: ze strony Fundacji Heinricha Bolla  Irene Hahn-Fuhr, a ze strony SEA  Janusz Onyszkiewicz, który także był moderatorem debaty.
W konferencji udział wzięli inni członkowie SEA, a także przedstawiciele MSZ, BBN, fundacji Bolla z Waszyngtonu oraz czołowych krajowych ośrodków analitycznych.
Głównym jej celem było zapoznanie pana Milesa Pompera, jednego z czołowych amerykańskich analityków z Moterey Institute of International Studies ( przygotowuje duży raport dla władz amerykańskich dotyczacy problemu bezpieczeństwa  krajów naszego regionu) z polskimi pogladami  na problem broni jadrowej i amerykańskich gwarancji bezpieczeństwa.
 
fot. R. Barański

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA