SEA | Debata SEA: Dokąd zmierza Rosja?
1884
post-template-default,single,single-post,postid-1884,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Debata SEA: Dokąd zmierza Rosja?

Debata SEA: Dokąd zmierza Rosja?

Stowarzyszenie Euro‐Atlantyckie zaprosiło do siedziby SEA w Warszawie na debatę pt.: Dokąd zmierza Rosja? Wprowadzenie do debaty wygłosił dr Dmitri Trenin.

Dr Dmitri Trenin to jeden z najbardziej znanych i najczęściej cytowanych politologów rosyjskich, wicedyrektor moskiewskiego Centrum Carnegie i przewodniczący jego Rady Naukowej, publikujący w czołowych pismach zajmujących się problematyka polityki zagranicznej i bezpieczeństwa takich jak Foreign Affairs.

 
W dyskusji uczestniczyli także:
 
– prof. Adam Daniel Rotfeld – dyplomata, badacz stosunków międzynarodowych, profesor nauk humanistycznych, b. minister spraw zagranicznych 
– Włodzimierz Cimoszewicz ‐ polityk i prawnik, wiceprezes Rady Ministrów oraz minister sprawiedliwości i prokurator generalny, wicemarszałek Sejmu, prezes Rady Ministrów.
 
Dyskusję poprowadził Janusz Onyszkiewicz – b. minister obrony narodowej, przewodniczący Rady Wykonawczej SEA.
 
Podczas debaty podjęto próbę odpowiedzi m.in. na pytania:
 
– Jakie są strategiczne cele Rosji Prezydenta Putina?
– Czy Rosja definitywnie odwraca się od Europy i szuka swego miejsca na światowej scenie jako mocarstwo euro‐azjatyckie?
– Czy Unia Euro‐Azjatycka ma być repliką europejskiego Wspólnego Rynku z lat 70. czy też nowym tworem politycznym, który ma zapewnić Rosji polityczną i gospodarczą siłę porównywalną z USA i Chinami?
 
FOT. R. Baranowski.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA