SEA | DYPLOMATA. Na salonach i w politycznej kuchni
1831
post-template-default,single,single-post,postid-1831,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

DYPLOMATA. Na salonach i w politycznej kuchni

DYPLOMATA. Na salonach i w politycznej kuchni

SEA zaprasza 17 czerwca (wtorek), o godz. 17:00 na panel dyskusyjny nt. polskiej polityki zagranicznej, z okazji wydania wspomnień Amb. Jerzego M. Nowaka pt. „DYPLOMATA. Na salonach i w politycznej kuchni”.

 

 

Jerzy M. Nowak
Dyplomata. Na salonach i w politycznej kuchni

PREMIERA 12.06.2014
cena det. 34,90 zł, oprawa miękka, 416 stron

 

Autor przez pół wieku był dyplomatą w różnych epokach historycznych i ustrojach, poznał kulisy wielkiej i małej polityki międzynarodowej. Barwnie opisuje drogę do dyplomacji z Podola przez Śląsk Opolski, a potem jasne i ciemne strony służby zagranicznej, zarówno w czasach PRL, jak i w wolnej Polsce. Pisze o sprawach poważnych, ilustrując je losami aktorów wydarzeń i licznymi znakomitymi anegdotami.

            Wspomnienia obejmują zarówno tzw. kuchnię dyplomatyczną, historię osobistą i jego generacji, w PRL, pasjonującego okresu transformacji i wreszcie służby w III RP. Miał do czynienia z wielkimi tego świata, poczynając od  koronowanych głów, np. sułtana Zanzibaru,  króla Hiszpanii i króla Belgów, poprzez wybitne postacie życia międzynarodowego, np. legendarnego Che Guevarę, Davida Rockefellera, osławionego terrorystę Szamila Basajewa, premiera Izraela Benjamina Netanyahu, prezydenta Francji Chiraca. Współpracował
z głównymi strategami polskiej polityki zagranicznej, m.in. Krzysztofem Skubiszewskim, Bronisławem Geremkiem, Władysławem Bartoszewskim. Przyjaźnił się blisko z Ryszardem Kapuścińskim, poznał wiele znakomitych osobistości nie tylko polskiej kultury i sztuki. Był jedynym dyplomatą, który był przedstawicielem w randze ambasadora przy Układzie Warszawskim, a później w NATO.  

            Wspomnienia są w dużym stopniu świadectwem naszej historii, kultury, polityki
i osobistej drogi, zmagania się z własnym losem na przełomie różnych epok historycznych.

 

Osoby zainteresowane otrzymaniem egzemplarza recenzenckiego lub wywiadem z autorem proszę
o kontakt.

Kontakt dla mediów:

Ewa Cieślak
Z-ca Kierownika ds. marketingu
Tel. 603170560
ewa.cieslak@bellona.pl

 

  –  Dyplomata. Na salonach i w politycznej kuchni

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA