SEA | Janusz Onyszkiewicz członkiem Euro-Atlantic Security Initiative
1704
post-template-default,single,single-post,postid-1704,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Janusz Onyszkiewicz członkiem Euro-Atlantic Security Initiative

Janusz Onyszkiewicz członkiem Euro-Atlantic Security Initiative

Intencją utworzenia tej grupy było zgromadzenie wysoce kompetentnego grona osób nie zajmujących w chwili obecnej stanowisk rządowych aby podjąć próbę wypracowania propozycji dotyczących możliwych form współpracy miedzy NATO i Rosją w dziedzinie programu budowania broni antyrakietowej BMD.

W grupie, której liczebność przekracza nieznacznie 20 osób najwięcej jest przedstawicieli USA ( w randze b. podsekretarzy stanu w min. Spr. Zagr i Min. Obrony, b. szefowie programów obrony przeciwrakietowej i in.) oraz Rosji (b. minister Spr. Zagr., b. Szef Sztabu Gen., b. szefowie wywiadów cywilnego i wojskowego, b. dowódca Wojsk Rakietowych i in.) a ponadto po jednej osobie z Francji (b. szef  Sztabu Gen), Danii, Niemiec i Wielkiej Brytanii (b. ministrowie obrony) oraz Janusz Onyszkiewicz z Polski.

Pierwsze spotkanie miało miejsce w Monachium w dn. 3 lutego, planowanych jest kilka następnych z taka intencją, by przygotować propozycje dla Ministrów Obrony NATO i Rosji, którzy zbiorą się w czerwcu na posiedzeniu Rady NATO-Rosja aby rozstrzygnąć dalsze losy programów BMD a przede wszystkim podstawową sprawę, czy i w jakim stopniu możliwa będzie współpraca NATO-Rosja w tej dziedzinie. 
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA