SEA | Międzynarodowy Konkurs ALIANTE 2014
1814
post-template-default,single,single-post,postid-1814,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Międzynarodowy Konkurs ALIANTE 2014

Międzynarodowy Konkurs ALIANTE 2014

Konkurs dla młodzieży ALIANTE 2014

Konkurs dla młodzieży
ALIANTE 2014
 
            Aliante 2014 to kolejna, już 13. edycja polskiej edycji konkursu o charakterze międzynarodowym. Jeżeli interesujesz się Sojuszem Północnoatlantyckim, polityką bezpieczeństwa oraz stosunkami międzynarodowymi koniecznie weź udział w projekcie. W tym roku jest on organizowany w 11 krajach, głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Jagello 2000 z Czech, zaś w Polsce Aliante koordynowane jest przez STOWARZYSZENIE EURO-ATLANTYCKIE.
 
Konkurs składa się z dwóch rund krajowych, sprawdzających wiedzę merytoryczną z zakresu wiedzy o społeczeństwie, geografii, funkcjonowania organizacji międzynarodowych takich jak NATO i UE oraz z międzynarodowego finału, który tym razem odbędzie się w bazach wojskowych na Słowacji. Oprócz sprawdzenia wiedzy teoretycznej uczestnicy zmierzą się tam z zadaniami fizycznymi przygotowanymi przez Siły Zbrojne Słowacji.
 
Zwyciężcy pojadą na wycieczkę do Niemiec, gdzie będą mieli możliwość zwiedzenia baz wojskowych oraz poznanie ważnych osobistości ze świata polityki, biznesu oraz wojska.
 
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie i studenci w wieku 15- 19 lat (decyduje data urodzenia: 1 sierpnia 1994 – 30 czerwca 1999), którzy posiadają obywatelstwo jednego z krajów NATO i stworzą dobrowolnie dwuosobowe drużyny.
 
I runda rozpoczęła się w poniedziałek 3 marca. Wystarczy się zarejestrować i udzielić poprawnej odpowiedzi na 15 z 20 pytań zamkniętych za pośrednictwem Internetu. ZAPRASZAMY!
 
Więcej informacji o pozostałych etapach oraz opis konkursu znajdziecie na stronie internetowej: www.project-aliante.org oraz na stronie organizatora krajowego www.sea.org.pl. Pytania prosimy kierować do koordynatora krajowego: p. Sebastian Kmita, e-mail polandaliante2014@gmail.com
 
 ŻYCZYMY POWODZENIA!

  – ALIANTE 2014

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA