SEA | Międzynarodowy Konkurs ALIANTE 2015
1863
post-template-default,single,single-post,postid-1863,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Międzynarodowy Konkurs ALIANTE 2015

Międzynarodowy Konkurs ALIANTE 2015

Konkurs dla młodzieży ALIANTE 2015

Konkurs dla młodzieży
ALIANTE 2015
 
            Aliante 2015 to kolejna, już 14. edycja konkursu o charakterze międzynarodowym. Jeżeli interesujesz się Sojuszem Północnoatlantyckim, polityką bezpieczeństwa oraz stosunkami międzynarodowymi koniecznie weź udział w projekcie. W tym roku jest on organizowany w 11 krajach, głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Jagello 2000 z Czech, zaś w Polsce Aliante koordynuje  STOWARZYSZENIE EURO-ATLANTYCKIE.
 
Konkurs składa się z dwóch rund krajowych, sprawdzających wiedzę merytoryczną z  zakresu wiedzy o społeczeństwie, geografii, funkcjonowania organizacji międzynarodowych takich jak NATO i UE oraz z międzynarodowego finału, który tym razem odbędzie się w bazach wojskowych na Litwie. Oprócz sprawdzenia wiedzy teoretycznej uczestnicy zmierzą się tam z zadaniami fizycznymi przygotowanymi przez Siły Zbrojne Litwy.
 
Zwycięzcy pojadą na wycieczkę do Gruzji, gdzie będą mieli możliwość zwiedzenia baz wojskowych oraz poznanie ważnych osobistości ze świata polityki, biznesu oraz wojska.
 
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie i studenci w wieku 15- 19 lat (decyduje data urodzenia: 1 sierpnia 1995 – 30 czerwca 2000),  którzy posiadają obywatelstwo jednego z krajów NATO i  stworzą dobrowolnie dwuosobowe drużyny.
 
I runda rozpoczęła się 6 marca. Wystarczy się zarejestrować i  udzielić poprawnej odpowiedzi na 15 z 20 pytań zamkniętych za pośrednictwem Internetu.  ZAPRASZAMY!
 
Więcej informacji o pozostałych etapach oraz opis konkursu znajdziecie na stronie internetowej: http://www.project-aliante.org/pl/ oraz na stronie organizatora krajowego www.sea.org.pl.  Pytania prosimy kierować do koordynatora krajowego: p. Kryspin Radzio, e-mail euroatlanticassociation@gmail.com
 
 

  ŻYCZYMY POWODZENIA!

  – ALIANTE 2015

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA