SEA | Order Wschodzącego Słońca Złote Promienie ze Wstęgą dla Janusza Onyszkiewicza
3145
post-template-default,single,single-post,postid-3145,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Order Wschodzącego Słońca Złote Promienie ze Wstęgą dla Janusza Onyszkiewicza

Order Wschodzącego Słońca Złote Promienie ze Wstęgą dla Janusza Onyszkiewicza

Z przyjemnością informujemy, że 10 września  w rezydencji ambasadora odbyła się ceremonia wręczenia Orderu Wschodzącego Słońca, Złote Promienie ze Wstęgą, byłemu Ministrowi Obrony Narodowej Januszowi Onyszkiewiczowi. W uroczystości wzięli udział członkowie Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego, w którym Janusz Onyszkiewicz pełni rolę Przewodniczącego Rady Wykonawczej, a także przedstawiciele rządu, świata kultury i nauki.

W swoim przemówieniu poprzedzającym wręczenie orderu ambasador Kawada podkreślił zasługi Janusza Onyszkiewicza na rzecz zacieśniania współpracy pomiędzy Japonią i Polską w dziedzinach dyplomacji i bezpieczeństwa, a także wymiany historyczno-kulturalnej.

 

Janusz Onyszkiewicz wyraził z kolei swoją wdzięczność dla rządu Japonii za wyróżnienie go tym odznaczeniem i nawiązując do historii relacji pomiędzy oboma krajami, zauważył, że obecnie współpraca polsko-japońska rozwija się na wielu płaszczyznach, nie tylko w dziedzinach dyplomacji, bezpieczeństwa, historii i kultury. Podkreślił także, że wciąż będzie starał się pracować na rzecz dalszego umacniania więzi pomiędzy Polską i Japonią.

Więcej: https://www.pl.emb-japan.go.jp/itpr_pl/b_000122.html

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA