SEA | Pierwsze konkretne wyniki Ukraińsko-Polskiego Forum Współpracy Przemysłów Obronnych
569
post-template-default,single,single-post,postid-569,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Pierwsze konkretne wyniki Ukraińsko-Polskiego Forum Współpracy Przemysłów Obronnych

Pierwsze konkretne wyniki Ukraińsko-Polskiego Forum Współpracy Przemysłów Obronnych

Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie, wspólnie z Polskim Lobby Przemysłowym, zorganizowało dwukrotnie, wzorem zorganizowanych w 2012 r. spotkań przemysłów obronnych Polski i Czech, spotkanie Ukraińsko-Polskiego Forum Współpracy Przemysłów Obronnych.

Pierwsze konkretne wyniki Ukraińsko-Polskiego Forum Współpracy Przemysłów Obronnych

Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie, wspólnie z Polskim Lobby Przemysłowym, zorganizowało dwukrotnie, wzorem zorganizowanych w 2012 r. spotkań przemysłów obronnych Polski i Czech, spotkanie Ukraińsko-Polskiego Forum Współpracy Przemysłów Obronnych. Ostatnie miało miejsce w dn. 14-15 listopada 2013 r. w Kijowie. Jak informowaliśmy, była to okazja do bardzo cennej wymiany poglądów na temat możliwych form współpracy i obszarów, w których ta współpraca może zaowocować konkretnymi kontraktami. 
Kilka dni temu miało miejsce podpisanie w Warszawie pierwszego z kontraktów, które zostały zainicjowane w wyniku prac Forum. Jest to kontrakt pomiędzy warszawskim PCO działającym w ramach Polskiego Holdingu Obronnego, a ukraińskim przedsiębiorstwem AVIAKON z Konotopa na Ukrainie. Dotyczy on dostawy produkowanego przez PCO sprzętu opto-elektronicznego dla helikopterów.
Kilka dalszych kontraktów jest w fazie negocjacji.
W najbliższym czasie spodziewana jest narada w MON polskich uczestników Forum a następnie rozmowy z V-ce Premierem Piechocińskim, na temat rozwijania współpracy polskiego i ukraińskiego przemysłu obronnego.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA