SEA | Powinniśmy wykazywać troskę o standardy demokracji
3374
post-template-default,single,single-post,postid-3374,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Powinniśmy wykazywać troskę o standardy demokracji

Powinniśmy wykazywać troskę o standardy demokracji

„Nasze Stowarzyszenie, które jest częścią społeczeństwa obywatelskiego, powinno wykazywać troskę o standardy demokracji w naszym kraju” – pisze prof. Roman Kuźniar, członek założyciel Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego.

Szanowny Panie Prezesie, Szanowny Panie Przewodniczący,

dziękuję za słowa skierowane do członków Stowarzyszenia. Podzielam przekonanie, że przetrwamy obecny kryzys. Mam na myśli kryzys epidemiczny. Jednak czym innym jest odparcie ataku koronawirusa, a czym innym nasza postawa wobec pełzającego stanu wyjątkowego, który jest wprowadzany pod osłoną walki z C-19 w sposób całkowicie niekonstytucyjny. Celem tego stanu jest utrwalenie quasi autorytarnego charakteru ustroju RP. To nie ulega wątpliwości od chwili, gdy obecnie rządząca partia objęła władzę w 2015 roku. Epidemia minie, wprowadzany pod osłoną tak zwanej politics of fear stan wyjątkowy, będący kolejnym zamachem na polską demokrację pozostanie. Pozostanie, jeśli my pozostaniemy wobec tego obojętni.  

Nasze Stowarzyszenie, które jest częścią społeczeństwa obywatelskiego, powinno wykazywać troskę o standardy demokracji w naszym kraju. Ich osiągnięcie było spełnieniem aspiracji Polaków i możliwe dzięki ich ogromnemu wysiłkowi. Lecz ich utrzymanie stało się nieoczekiwanie w ostatnich latach wielkim wyzwaniem, które ponownie stanęło przed  Polakami wierzącymi w naszą przynależność do rodziny wolnych i demokratycznych narodów Zachodu. Dlatego już teraz należy rozważać, jaką rolę SEA mogłoby odegrać w kontekście tego nowego historycznego wyzwania, z którym musimy się zmierzyć. Oby tak skutecznie, jak stanie się to, w co mocno wierzę, w przypadku epidemii spowodowanej C-19.

Zgodnie z zapowiedzią obu Szanownych Panów proszę o zamieszczenie niniejszej opinii na stronie SEA.

Ukłony i pozdrowienia,

Roman Kuźniar (członek założyciel)

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA