SEA | Spotkanie online z Ambasadorem Niemiec
3441
post-template-default,single,single-post,postid-3441,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Spotkanie online z Ambasadorem Niemiec

Spotkanie online z Ambasadorem Niemiec

Serdecznie zapraszamy na seminarium online Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego 18 maja (wtorek) 2021 r. w godz. 15.00 – 17:00  „Spotkanie z Ambasadorem Niemiec Arndtem Freytagiem von Loringhovenem”.

Otwarcie dyskusji: Janusz Onyszkiewicz, b. Minister Obrony, Przewodniczący Rady Wykonawczej Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego.

Moderator: Stefan Kasprzyk, członek SEA, koordynator ds. Niemiec Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Podczas debaty pragniemy odnieść się m.in. do następujących zagadnień:

1.      Nowa administracja USA zapowiedziała powrót do współpracy transatlantyckiej. Jak w opinii Niemiec powinny układać się relacje pomiędzy Unią Europejska i NATO i czy powinniśmy być gotowi do wdrażania europejskiej polityki bezpieczeństwa bardziej w oparciu o NATO czy o struktury UE?

2.      Opublikowany kilka miesięcy temu dokument German Marshall Fund stwierdza, że Niemcy powinny rozważyć przyłączenie się do amerykańskiej polityki „powstrzymywania” Chin. Jakie, Pańskim zdaniem powinny być priorytety polityki europejskiej (w tym zwłaszcza Berlina) wobec konfrontacji amerykańsko-chińskiej?

3.      Czy Europa powinna aktywnie włączyć się do stabilizowania Środkowego Wschodu, szczególnie w świetle wycofywania się USA z Afganistanu i powrotu do porozumień atomowych z Iranem?

4.      Polska i Niemcy są zainteresowane stabilizacją regionu Europy Wschodniej. Czy sadzi Pan, ze jest możliwe  współdziałanie Berlina i Warszawy wobec destabilizujących działań Rosji na obszarze Ukrainy, Białorusi i Południowego Kaukazu?

5.      Jakie warunki muszą być spełnione, by można było mówić o rzeczywistej rewitalizacji Trójkąta Weimarskiego?

Seminarium odbędzie się w formie spotkania online na platformie Zoom (dla Członków SEA). Przewidujemy streaming seminarium na profilu Facebook Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego: https://m.facebook.com/StowarzyszenieEuroAtlantyckie/. Podczas debaty będzie możliwość zadawania pytań Panu Ambasadorowi w trybie online.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA