SEA | Spotkanie z przedstawicielami World Youth Alliance
1649
post-template-default,single,single-post,postid-1649,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Spotkanie z przedstawicielami World Youth Alliance

Spotkanie z przedstawicielami World Youth Alliance

 16 lutego b.r. w Collegium Civitas nasza Sekcja zorganizowała spotkanie z przedstawicielami organizacji World Youth Alliance, zajmującej się szeroko pojętą działalnością związaną z ochroną i promowaniem praw człowieka, działającej przy organach Unii Europejskiej oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Wystąpienia oraz dyskusja dotyczyły kwestii badań naukowych na obszarze UE przeprowadzanych na ludzkich komórkach rozrodczych oraz embrionach a także ich finansowaniu ze środków unijnych. Skupialiśmy się na kwestii jednego z artykułów dyrektywy Komisji Europejskiej w tejże sprawie, który określał granice przeprowadzanych badań biologicznych jako podstawowe normy etyczne. Jak to pojęcie skonkretyzować, zdefiniować i interpretować w ten sposób, by z jednej strony możliwym było poszukiwanie niezbędnych a także skutecznych leków na np. choroby nowotworowe, a z drugiej strony, by nie naruszać moralności publicznej oraz nie narażać życia oraz zdrowia ludzi oddających swe komórki, by nie mieć do czynienia z nieodpowiedzialnymi eksperymentami naukowymi, a z poszanowaniem praw człowieka, nie zapominając o rozwoju dla dobra ludzkości? W formie dyskusji oraz warsztatów próbowaliśmy rozwiązać problem, z którym ścierają się organy UE. Nam się udało – oby w Brukseli skutek był podobny – dla dobra całej Europy.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA