SEA | Sprawozdanie z wycieczki dla laureatów Międzynarodowego Konkursu Aliante 2009; Republika Czeska; 18-27 września 2009 r.
1685
post-template-default,single,single-post,postid-1685,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Sprawozdanie z wycieczki dla laureatów Międzynarodowego Konkursu Aliante 2009; Republika Czeska; 18-27 września 2009 r.

Sprawozdanie z wycieczki dla laureatów Międzynarodowego Konkursu Aliante 2009; Republika Czeska; 18-27 września 2009 r.

Międzynarodowy Konkurs Aliante 2009 zakończył się wycieczką studyjną do Republiki Czeskiej, która odbyła się w dniach 18-27 września 2009 r. Polskę reprezentowało osiem osób: G. Wójcik, A. Podziewski, J. Prajsnar, M. Jurczyk, W. Niedbała, P. Pszeniczny; K. Szymański oraz R. Belka.  Laureaci konkursu uczestniczyli w NATO Days, które odbyło się w Ostrawie i zgodnie z programem wycieczki zwiedzali miasto. Miały miejsce także specjalne pokazy lotnicze oraz inne liczne atrakcje wizualne. 
 
 

 
Kolejnym punktem wyjazdu była stolica Republiki Czeskiej, Praga. Największe czeskie miasto, które jest licznie odwiedzane przez turystów. Zabytkowe centrum Pragi znajduje się na światowej liście dziedzictwa UNESCO, wśród atrakcji turystycznych znajdują się m.in. Hradczany, Złota Uliczka, Ratusz Staromiejski czy Most Karola. Tutaj także odbyło się spotkanie z wiceministrem spraw zagranicznych Republiki Czeskiej. Drugim najcenniejszym i najciekawszym miastem jest Kutna Hora. Wszyscy uczestnicy wyjazdu studyjnego mogli podziwiać to niezwykle interesujące miasto, które oferuje turystą: ossuarium w dzielnicy Siedlec, katedrę św. Jakuba lub kolegium jezuickie.  Laureaci konkursu mieli możliwość zwiedzić Muzeum w Lidlicach, Military Air Museum Kbely oraz Military Technical Museum w Lasanach. 
 
Najważniejszym elementem wyjazdu studyjnego było poznanie struktury wojskowej Republiki Czeskiej, jest to zgodne z tematyką i zainteresowaniami uczestników konkursu. W żadnym biurze podróży na świecie nie można kupić wstępu do prestiżowych baz wojskowych wybranego państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego. Laureaci spotkali się z Szefem Sztabu Generalnego gen. Vlastimil Picek, odwiedzili Caslav Air Force Base, Liberec Army CBRN Base, Chotyne Army Veterinary Base, Rapid Reaction Brigade of the Army. 
 
Wszyscy uczestnicy wyjazdu studyjnego do Republiki Czeskiej pogodzili przyjemne   z pożytecznym, zwiedzili atrakcje turystyczne państwa, jak i poszerzyli swoje militarne zainteresowania. Dzięki temu mogli doświadczyć niezapomnianych przygód i wrażeń. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Międzynarodowym Konkursie Aliante 2009. Zachęcam do udziału w przyszłorocznej edycji, której pierwszy etap rozpocznie się niebawem.
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA