SEA | Syryjski sukces Putina?
1892
post-template-default,single,single-post,postid-1892,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Syryjski sukces Putina?

Syryjski sukces Putina?

– To wyglądało jak taka karna ekspedycja w 19 wieku. Realizujemy wcześniej ustalone, klarowne cele i wycofujemy się – ocenia sensacyjną decyzję Rosji o wycofaniu wojsk z Syrii Adam Balcer z Wise Europa. – Zatem jest to sukces Putina – dodaje analityk.

– Osiągnął tam pewien cel polityczny, wzmocnił Asada, jednak celów wojskowych w gruncie rzeczy nie osiągnął – nie zgadza się Janusz Onyszkiewicz ze Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego. – A to, że przy okazji wdał się w tak poważny konflikt z Turcją jest dla Rosji niesłychanym problemem – ocenia były minister obrony narodowej.

Czy operacja Moskwy w Syrii jest faktycznie zakończona? Czy Rosja obierze teraz wzorowe i pokojowe zachowanie w zamian za zniesienie zachodnich sankcji? A może nieprzewidywalny Putin ponownie przerzuci siły wojskowe na front ukraiński?

Odpowiedzi na te pytania wraz z gośćmi Polska 24 szukał Aleh Barcewicz.

Link do wywiadu w Polska 24

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA