SEA | Udział Jerzego M. Nowaka w spotkaniu z Prezydentem RP
727
post-template-default,single,single-post,postid-727,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

Udział Jerzego M. Nowaka w spotkaniu z Prezydentem RP

Udział Jerzego M. Nowaka w spotkaniu z Prezydentem RP

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w środę z przedstawicielami polskich ośrodków analitycznych o realizacji postanowień szczytu NATO w Warszawie. Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie reprezentował były ambasador RP przy NATO oraz Wiceprzewodniczący Rady Wykonawczej SEA – ambasador Jerzy M. Nowak.

Według Prezydenta RP polskie think tanki odegrały ważną rolę w przygotowaniach do szczytu. Zarówno uczestnicząc w debacie publicznej na temat polskich oczekiwań, jak i prezentując oraz promując polskie stanowisko wśród zagranicznych środowisk eksperckich i opiniotwórczych.

Ośrodki analityczne są również istotnym elementem mogącym wspierać cele polskiej polityki związanej z realizacja postanowień szczytu, szczególnie dotyczących wzmocnienia wschodniej flanki NATO. W trakcie spotkania prezydent podkreślił, że jest zainteresowany ich aktywnością na tym polu, a także wszelkimi przedstawianymi przez nie analizami, opiniami i ocenami.

W spotkaniu uczestniczyli także szef BBN minister Paweł Soloch oraz minister Krzysztof Szczerski.

Prezydent z ekspertami o realizacji postanowień szczytu NATO (http://www.prezydent.pl)

Tags:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

SEA